Słodko-korzenne połączenie

Jasiek
Lipiec12/ 2018

Zarówno miód, jak i cynamon to kuchenne składniki znane ze swoich zdrowotnych właściwości. Najczęściej wykorzystuje się je w przypadku przeziębienia czy grypy. Warto jednak pamiętać, że połączenie miodu z cynamonem to również wspaniała mieszanka przypraw, którą można wykorzystać w kuchni na bardzo wiele różnych sposobów.

Cynamon z miodem na słodko…

Desery wykorzystujące miód i cynamon pochodzą przede wszystkim z kuchni regionalnych krajów Wschodu. Jest to mieszanka przypraw o bardzo charakterystycznym, korzennym zapachu i smaku. W kuchni polskiej miód z cynamonem kojarzy się przede wszystkim z ciastem piernikowym. Warto jednak sięgnąć także po inne rozwiązania. Istnieje wiele przepisów na ciastka, ciasta czy desery wykorzystujące te dwa składniki, a które nie są szerzej znane.

…i na słono

Miód z cynamonem to połączenie, które świetnie sprawdza się także jako przyprawa do dań mięsnych lub z ryby. Mieszanka tych dwóch składników idealnie nadaje się do przygotowania pysznych marynat, glazur czy sosów. Cynamon z miodem to połączenie lekko ostrych, korzennych nut ze słodyczą. Dzięki temu cała potrawa staje się nieco egzotyczna, ale jednocześnie niezwykle smaczna. Oprócz walorów smakowych połączenie miodu i cynamonu nadaje potrawom również niezwykłego aromatu. Prawdziwy cynamon posiada charakterystyczny zapach, kojarzący się z kuchnią wschodnią, gdzie królują przede wszystkim przyprawy korzenne. Dodatek mieszanki miodu z cynamonem będzie bardzo ciekawym urozmaiceniem codziennego obiadu.

Miód i cynamon na rozgrzewkę

W czasie długich jesiennych i zimowych wieczorów połączenie cynamonu z miodem to także świetny dodatek do wszelkiego rodzaju rozgrzewających napojów. Sprawdzi się jako mieszanka przypraw dodana do herbaty, kawy, grzanego wina czy gorącego piwa. Każdy z tych napojów przygotowany z dodatkiem cynamonu z miodem wspaniale rozgrzeje, a jednocześnie pomoże w przypadku przeziębienia czy grypy.Napoje przygotowane z dodatkiem tych dwóch składników zyskują charakterystyczną, słodko-ostrą nutę smakową. Ponadto, podobnie jak w przypadku potraw i deserów, dodatkowym atutem jest wspaniały korzenny aromat cynamonu, który nadaje całości nieco egzotycznego rysu. Dodatek mieszanki tych przypraw zmieni zwykły napój w dzieło sztuki.

duckduckgo recenzja Paweł Potemkowski Architekt ortodoncja katowice Dobry dentysta kraków