Skoki w tandemie w praktyce

Jasiek
październik08/ 2018

Popularność, jaką cieszą się skoki w tandemie ciągle rośnie. Coraz częściej są one prezentem na wyjątkowe okazje, ale też potrafią być częścią życiowej mapy marzeń. Niezależnie od tego, pierwszy skok w tandemie to spore emocje, które zaczynają się jeszcze przed dotarciem do szkoły spadochronowej. Jak przygotować się do skoku i opanować strach? Podpowiemy!

Możesz być spokojny – bezpieczeństwo gwarantowane

Zdecydowana większość osób wybierających się na swój pierwszy skok w tandemie ma chwilę zwątpienia, która przeradza się w chęć rezygnacji. Zazwyczaj strach bierze się z troski o bezpieczeństwo. W końcu będzie trzeba wyskoczyć z samych chmur i zdać się na instruktora i niezawodność spadochronu. Do tego w głowie zaczynają się przewijać obrazy z filmów akcji, w których to spadochrony często odmawiają posłuszeństwa.

Spokojnie, skoki w tandemie to oaza bezpieczeństwa pod każdym względem. Jeśli korzystasz ze sprawdzonego klubu, ośrodka lub szkoły organizującej tego rodzaju atrakcje, możesz być pewny, że każdy szczegół będzie dopięty na przysłowiowy ostatni guzik.

Co na siebie włożyć?

Kolejna rozterka, która powoduje wzrost emocji to ubiór. Nie każdy skacze codziennie z 4 tys. metrów, więc nie każdy wie, w jakim stroju będzie mu wygodnie.

Tutaj najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na strój, który nie będzie krępował ruchu i wygodne, sznurowane buty. Dodajmy, że nikt nie skacze w samych jeansach i koszuli. Każdy skoczek musi zostać ubrany w specjalny kombinezon – Ty też. Mając na uwadze ten fakt, nie należy przesadzać i nie sięgać po rzeczy, na które ubranie kombinezonu okaże się trudne. Niech będzie luźno, wygodnie i sportowo.

Opanowanie strachu

Docierając na miejsce skoku przychodzi kolejny moment zwiększonego ciśnienia. To całkiem naturalne, ale skoki w tandemie mają ten plus, że do każdego skaczącego amatora przypięty jest fachowiec czuwający nad poprawnym wyskokiem z pokładu samolotu oraz przebiegiem całego spadania i lądowania.

Zanim więc wsiądziesz na pokład maszyny, która zabierze cię na wyżyny zostaniesz przeszkolony, a wszystkie kolejne kroki zostaną dokładnie omówione. Jeśli wątpliwości ogarną cię już na górze – zaufaj instruktorowi i daj się ponieść przygodzie – jednej z najpiękniejszej w Twoim życiu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….