Skoki tandemowe

Jasiek
czerwiec05/ 2019

Skoki tandemowe, to po prostu skoki ze spadochronem wraz z instruktorem, który zrobi wszystko za Ciebie. Nie musisz chodzić na kursy, uczestniczyć w wielogodzinnych wykładach, ponieważ lecisz z wprawioną osobą, która otworzy spadochron, obierze tor lotu i bezpiecznie wyląduje.

Dla kogo są skoki tandemowe?

Na tego typu przygodę może sobie pozwolić każdy, kto ma w zanadrzu 500-600zł, ponieważ jest to wydatek tego rzędu. Jeśli chcesz mieć uwiecznione całe zdarzenie, możesz oczywiście dopłacić i cieszyć się możliwością przeżycia skoku jeszcze raz. Cena zależy także od miejsca, w którym jest wykonywany skok i przede wszystkim od danej firmy, która je ustala. Jest to także świetny pomysł na prezent, dla kogoś kto lubi mocne wrażenia.

Przed wykonaniem skoku tandemowego każdy musi przejść obowiązkowe szkolenie, które trwa około 15-20 minut. W tym czasie instruktor demonstruje podstawowe zasady bezpieczeństwa, pozycję, jaką należy przyjąć i tłumaczy krok po kroku, jak on będzie wyglądał. Jeśli na zewnątrz panuje niska temperatura, skoczek musi być zaopatrzony w kombinezon i gogle, które może sobie wypożyczyć.

Jak wyglądają skoki tandemowe?

Najpierw jest lot samolotem, który musi wznieść się na odpowiednią wysokość. Trwa on zazwyczaj około 15 minut i w tym czasie wznosi się na wysokość zazwyczaj od 3000 – 4000 metrów. Kiedy nadchodzi odpowiedni moment, skoczek jest informowany przez instruktora i postępuje zgodnie z dalszymi wytycznymi. Po zakończeniu skoku, każdy dostaje certyfikat skoku, który potwierdza ich wyczyn.

Całość trwa około 20-25 minut, ale gwarantujemy, że jest to niezapomniane przeżycie. Pamiętajmy jednak, że mimo iż skok odbywa się z drugą osobą, to nie każdy podoła takiemu wyzwaniu. Osoby z lękiem wysokości, które nie radzą sobie z adrenaliną i nie są fanami sportów ekstremalnych, niech przemyślą tą decyzję dwa razy.

Czy to jest bezpieczne?

Jeśli chcesz skoczyć w tandemie, nie musisz się obawiać, ponieważ nie potrzebujesz żadnych dodatkowych umiejętności, poza tymi, które zostaną Ci przekazane tuż przed skokiem. W dzisiejszym spadochroniarstwie są używane wysokiej klasy sprzęty, które pozwalają na bezpieczne skakanie. Wypadki zdarzają się dużo rzadziej, jednak wciąż się zdarzają. Wiele zależy od odpowiedniego przygotowania i organizacji, ale także od warunków pogodowych i brawury skoczka.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy PL Strefy

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….