Pracowałeś za granicą? Pamiętaj o konieczności rozliczenia podatku!

Jasiek
Kwiecień17/ 2018

Przebywanie i praca za granicą to doskonały sposób na to, aby poznać więcej świata, podszkolić nasz język obcy oraz zdobyć doświadczenie, którego próżno szukać w polskich zakładach pracy. Na pracę za granicą decyduje się co roku tak samo wysoka liczba osób, zazwyczaj dotyczy to pracy sezonowej. Dzisiaj możemy mówić jednak także o osobach pragnących wyemigrować za granicę na stałe, aby zatrudnić się na pełen etat. Kogo poszukują zagraniczni pracodawcy?

Specjaliści poszukiwani za granicą!

Wyjazd za granicę do pracy to rozwiązanie, które wybiera coraz większa grupa osób w przedziale wiekowym 26-35, czyli ludzie tuż po studiach oraz osoby aktywne zawodowo. Ofert pracy za granicą jest naprawdę wiele, zdecydowana większość z nich dotyczy stanowisk specjalistycznych. Dla polskiego inżyniera czy informatyka praca za granicą to doskonała okazja nie tylko na to, aby poznać zupełnie inne środowisko pracy, ale także by dowiedzieć się wielu nowych rzeczy. Zdecydowana większość pracodawców zagranicznych stawia na rozwój – nowi pracownicy mogą liczyć na liczne szkolenia i kursy.

Aby móc podjąć pracę za granicą konieczne jest dopełnienie kilku niezbędnych spraw. Przede wszystkim ważne jest znalezienie lokum dla siebie i stałego adresu. Ułatwi to podpisanie wszelkich dokumentów związanych z umową o pracę. Kolejne zagadnienie to oczywiście ubezpieczenie zdrowotne – tu musimy wiedzieć, że w wielu krajach nie jest ono obowiązkowe i zakupić możemy je u prywatnych firm. Ostatni ważny aspekt to oczywiście coroczne rozliczenie z fiskusem po zakończeniu roku podatkowego.

Rozlicz się przy pomocy Internetu!

Rozliczenie podatku z Holandii czy jakiegokolwiek innego kraju UE możliwe jest przez Internet – to wygodne i chętnie wykorzystywane rozwiązanie, dzięki któremu oszczędzamy nasz czas. W wielu krajach niezbędne jest posiadanie indywidualnego numeru płatnika.

http://my-place.pl http://toqot.pl http://marriagematterstokids.org