Papierowe torby – jak mogą pomóc nam wspierać środowisko?

Jasiek
maj23/ 2018

Ekologia jest niezwykle ważnym zagadnieniem, szczególnie w kontekście naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Decydując się na wspieranie środowiska możemy być pewni, że odwdzięczy się nam ono z nawiązką. Jak samodzielnie dbać o przyrodę? Okazuje się być to znacznie prostsze niż sądziliśmy!

Plastik – największe zagrożenie naszych czasów

Plastik to prawdziwa plaga – otacza nas z każdej strony, zanieczyszcza zarówno gleby, jak dna oceanów. Olbrzymia ilość plastiku zalega na wysypiskach śmieci. Plastik jest tworzywem problematycznym, gdyż rozkłada się setki lat, może powodować pożary, wpływa na zdrowie i życie zwierząt w całym ekosystemie. Mimo to trudno dzisiaj jest nam zrezygnować z tego produktu. Ważne jest więc to, w jaki sposób nim dysponujemy. Plastikowe butelki po wypiciu zawartości koniecznie powinniśmy wrzucać do pojemników na ten materiał. Dzięki temu zostanie on poddany recyklingowi.
Innym problemem są plastikowe reklamówki, które nagminnie przynosimy ze sklepów. Zamiast nich warto wykorzystać papierowe torby wielokrotnego użytku od induplo.pl.

Papierowe torby w służbie ekologii

Papierowe torby to idealne rozwiązanie dla osób pragnących żyć bardziej eko. Wykorzystywane są przede wszystkim jako zamiennik reklamówek, świetnie sprawdzają się podczas zakupów. Torby z papieru mogą służyć także jako pojemniki na drugie śniadanie dla dzieci w szkole. Odpowiednio ozdobione mogą być także… torbami prezentowymi!

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….