Obowiązkowo na wyposażeniu stajni

Obowiązkowo na wyposażeniu stajni
Jasiek
wrzesień28/ 2017

Stajnia to miejsce, w którym osoby zakochane w jeździe konnej i w swoich pupilach, spędzają sporo czasu. Troska o zwierzę i zapewnienie mu jak najlepszych warunków do wypoczynku i regeneracji stanowi podstawę udanych treningów. Ważne jest, żeby stajnia była miejscem zadbanym i uporządkowanym. Podobnie jak w domu – musi zapewniać przyjemne schronienie przed zimnem, deszczem, upałem. Istotne jest też jej wyposażenie.

Derki

Rzeczy, które kojarzą się nam z jazdą konną to przede wszystkim siodło i czaprak dla konia. Ale oprócz nich ważne są także akcesoria, które pełnią funkcję naszych koców czy kołder, czyli derki. Są różne ich wersje. Jeśli chodzi o samo przebywanie w stajni, to przyda się konkretne derka stajenna. Na przykład ta, którą oferuje sklep jeździecki Equishop: derka zimowa stajenna Ripstop. Zrobiona z materiału Ripstop o wypełnieniu 400 gr. Zastosowano tu technikę polegającą na dodaniu w stałych odstępach dodatkowego, mocniejszego włókna.

Wieszak na derki

Żeby derki nie leżały byle gdzie i zawsze były pod ręką, warto zdecydować się na wieszak na derki. Na przykład ten wykonany z ocynkowanego metalu. Solidny i wygodny.

Siatka na siano

Przedmiot, którego nie może zabraknąć w żądnej stajni, to siatka na siano. Ważne, żeby była solidna i wygodna w użytkowaniu. Zarówno od strony opiekuna jak i zwierzęcia. Dobre są małe otwory w siatce, które sprawiają, że koń je wolniej. Takiej siatki można użyć też do podania paszy. Pierścienie do zaciągnięcia ułatwią zaś pracę opiekuna. Szczególnie polecane są siatki zrobione z nylonu.

Worek na siano

Można też zdecydować się na worek na siano, który sprawia, że mniej siana wypada i jest ono czyste, gdy postawimy worek na podłodze. Bez trudu zawiesimy go w dowolnym miejscu. Wysokiej jakości worki wykonuje się z tkaniny poliestrowej, która zabezpiecza jedzenie przed zabrudzeniem.

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….