Modny salon

Jasiek
Lipiec05/ 2018

Salon to miejsce, w którym odpoczywamy po trudach całego tygodnia pracy, a także przyjmujemy gości. Powinien być zatem urządzony funkcjonalnie, wygodnie, ale też zgodnie z najnowszymi trendami mody.

Kolory są ważne

Podstawową zasadą urządzania salonu jest dobór mebli do koloru ścian. Obowiązuje tu zasada kontrastu. Ciemne ściany, wymagają od nas albo przemalowania, lub też zakupu jasnych mebli. Jeżeli widzimy potrzebę optycznego powiększenia salonu i zdecydujemy się pomalować pomieszczenie na biało, to warto wtedy rozejrzeć się za zestawami mebli w ciemnym kolorze. Możemy tu wykorzystać choćby meble Wójcik. W ofercie tej firmy znajdziemy w pełni zsynchronizowane i kompletne zestawy, które idealnie wpasują się do nowoczesnego salonu. Zaletą takiego rozwiązania jest utrzymanie jednej palety barw. Jeśli jednak zdecydujemy się dobierać meble na własną rękę i chcemy zwiększyć nieco paletę barw w naszym salonie, to baczyć powinniśmy by nie przesadzić z ich ilością. Salon nie powinien nie tylko być utrzymany w agresywnych barwach, ale ich ilość nie może być większa niż cztery.

Meble do salonu

Jeżeli nasz salon ma być modny, to do wyboru mamy styl retro lub nowoczesny. Pierwszy nawiązuję do design lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Oznacza to lekką optycznie sofę i tapicerowane fotele. Styl ten uznawany jest nadal za niezwykle elegancki, ale koszt wyposażenia salonu będzie tu nieco droższy, niż gdybyśmy zdecydowali się na nowoczesną stylizację. Musimy pamiętać, że kiedy wybieramy meble ze wzorami, to te nie mogą się ze sobą kłócić. Obowiązuje tu pełna harmonia i układ wzorów musi się wzajemnie dopełniać. Kiedy decydujemy się na styl nowoczesny, to powinniśmy uważać, aby nie popełnić błędu złych proporcji mebli. Wykonane ze szkła i stali meble często optycznie wydają się większe, niż są w rzeczywistości. Dlatego tak ważne jest ich wymierzenie bezpośrednio przed zakupem.