Meble z rattanu na taras – co warto o nich wiedzieć?

Jasiek
Lipiec19/ 2018

Rattan od wielu lat stanowi przedmiot pożądania wielu właścicieli ogrodów i tarasów. Dzięki niemu możliwe jest nie tylko stworzenie wygodnego miejsca do odpoczynku, ale również zagwarantowanie estetycznego wyglądu. Jakie meble rattanowe oferują nam dzisiaj producenci? Warto przyjrzeć się ich ofertom z bliska!

Naturalne włókna rattanowe – poznaj je z bliska

Rattan znany jest od wieków – dawniej wyplatano z niego przedmioty codziennego użytku, dzisiaj jego rola jest znacznie bardziej ekskluzywna. Obecnie meble rattanowe stanowią jeden z najbardziej ekskluzywnych elementów ozdobnych ogrodu. Pozyskiwanie tego pnącza jest dokładnie reglamentowane. Meble rattanowe odznaczają się naturalnym pięknem, które wspaniale podkreśla elegancję ogrodu. Meble z rattanu na taras czy do ogrodu okażą się strzałem w dziesiątkę i przez długie lata będą wspaniale ozdabiać naszą prywatną przestrzeń. Zestaw mebli ogrodowych wykonanych z rattanu znajdziemy w sklepach topowych producentów.

Technorattan – alternatywa dla naturalnego rattanu

Osoby zainteresowane wspaniałym designem mebli ogrodowych zdecydowanie powinny zwrócić uwagę także na meble technorattanowe, wykonane z włókien syntetycznych. Ten rodzaj tworzywa to idealne rozwiązanie w przypadku klasycznego, polskiego lata, kiedy pogoda bywa nieprzewidywalna. Technorattan jest tworzywem wysoce odpornym na uszkodzenia mechaniczne, odkształcenia, zarysowania, ścieranie. Dzięki powłokom ochronnym nie poddaje się także nadmiernemu promieniowaniu słonecznemu co oznacza, że z czasem nie będzie blaknąć. Meble technorattanowe dostępne są w szerokiej palecie kolorów co sprawia, że każdy klient znajdzie wśród nich coś dla siebie. Technorattan możemy dodatkowo uzupełnić wygodnymi poduszkami, również oferowanymi przez samych producentów.

http://veryfine.pl http://lillanails.pl/nowoczesne-metody-walki-z-tluszczem-i-cellulitem/ https://schuylerlake.com