Materac idealny dla dwojga

Jasiek
październik24/ 2019

Spanie z partnerem na wspólnym materacu niesie ze sobą pewien dyskomfort. Nerwowe przewracanie się z boku na bok osoby leżącej obok, skrzypienie stelaża czy zapadanie się materaca mogą  wybudzić z nawet bardzo głębokiego snu. Pierwszym krokiem do zminimalizowania wszelkich niedogodności i zapewnienia sobie optymalnych warunków do zdrowego wypoczynku jest wymiana materaca. Jaki model szczególnie przypadnie do gustu parom śpiącym w jednym łóżku? Sprawdź!

Co parom proponuje producent materacy?

Każdy producent materacy oferuje obecnie modele wykonane z tworzyw o zróżnicowanej specyfice i budowie wewnętrznej. Aby najświeższy nabytek do sypialni jak najlepiej spełniał swoją rolę, wybierz model dopasowany do wagi użytkowników. Jeśli jedna z osób jest znacznie cięższa, należy uwzględnić właśnie jej budowę anatomiczną. Jeśli twardość będzie dopasowana do gabarytów lżejszej osoby, w materacu będą powstawać zagłębienia i nierówności. Ponadto, ważne jest, aby materac reagował na nacisk punktowo i tłumił ruchy. Zatem jakie produkty najlepiej spełnią niemałe wymagania? Przede wszystkim materace bonellowe, lateksowe oraz modele z innowacyjnej, reagującej na nacisk i ciepło ludzkiego ciała pianki termoelastycznej.

A może model na wymiar?

Materac będzie spełniał swoją funkcję tylko wtedy, kiedy będzie zapewniał użytkownikom maksymalną wygodę. Spanie na zbyt wąskim i krótkim materacu będzie skutkowało nie tylko niewyspaniem, ale również bólem mięśni i stawów. Jeśli modele dostępne w sklepach uniemożliwiają przybranie najwygodniejszej pozycji, warto zamówić materac skrojony na miarę indywidualnych potrzeb. Z tego rozwiązania najczęściej korzystają wysokie osoby, dla których standardowe modele często okazują się zbyt małe.

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….