Materac do łóżeczka dziecięcego

Jasiek
Luty11/ 2019

Maleństwa, które niedawno przyszły na świat, muszą mieć zapewnione odpowiednie warunki. Nie chodzi tu tylko o odpowiedni dostęp do jedzenia czy też środków higienicznych. Ich otoczenie również musi być przystosowane – powinno być zawsze czysto i bezpiecznie. Z racji tego, iż przez pierwsze tygodnie swojego życia maluszki w większości czasu śpią, wypadałoby zadbać o miejsce ich spoczynku. Przekonajmy się więc, jak dbać o materac do łóżeczka 120×60.

 

Materac do łóżeczka 120×60 – jak często i czym czyścić?

 

Nawet najsolidniejsze pieluszki czasem potrafią zawieźć, bądź też dochodzi do błędów przy ich ubieraniu, w efekcie czego pewne ekskrementy mogą doprowadzić do zanieczyszczenia czy to pościeli czy to samego materaca.  Pościel można bez problemu wyprać. Jak jednak czyścić materac do łóżeczka 120×60, by było to skuteczne i przede wszystkim bezpieczne?

 

Czym czyścić materac

W wielu sklepach z chemią domowa możemy znaleźć specjalne preparaty do czyszczenia materacy. Pozwalają one nie tylko usunąć wszelkie zanieczyszczenia, ułatwiają także pozbycie się wszelkiego brzydkiego zapachu, jak również działają bakteriobójczo i przeciwgrzybiczo. Jest to o tyle ważne, iż do materaca dostają się nie tylko wydaliny, lecz także pot, ślina, jak również ulany pokarm. Jest to pożywka dla bakterii i pleśni, z którymi walkę trzeba prowadzić systematycznie.

 

Dobrym rozwiązaniem, pozwalającym ograniczyć zanieczyszczenie materaca, są specjalne podkłady, montowane pomiędzy pościelą a powierzchnią materaca. Są one jednorazowe, dlatego też w przypadku zanieczyszczenia taki podkład jest wyrzucany i zastępowany nowym, a materac w dalszym ciągu pozostaje czysty.

 

 

http://greenrepublic.pl http://naropa2016.org/w-poszukiwaniu-idealnego-wyposazenia-kuchni-i-jadalni/ http://yourpbc.org/szkolenie-social-media-twoja-szansa-na-kariere/