Magia świąt w ogrodzie

Magia świąt w ogrodzie
Jasiek
wrzesień13/ 2017

Ogród to niezwykłe miejsce, które spełnia wiele funkcji. Z jego dobrodziejstw najchętniej korzystamy latem, kiedy ciepła aura zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Spotkania ze znajomymi przy grillu i oddawanie się lenistwu na leżaku tworzą esencję letnich dni, za którymi tęsknimy, kiedy pogoda przestaje nas rozpieszczać. Ale ogród może urzekać nie tylko latem. Zimą przydomowa przestrzeń może stać się bajkową, roziskrzoną subtelnym światłem scenerią, dzięki której Boże Narodzenie zyska wyjątkową oprawę. Jakie dekoracje świąteczne do ogrodu warto mieć w swojej kolekcji? Sprawdź!

Ogród świateł i barw

Biały krajobraz, który jeszcze do niedawna był naturalną i nieodłączną częścią Bożego Narodzenia, coraz rzadziej cieszy nasze oczy. Zamiast podwórek pokrytych białym puchem, pogoda serwuje deszcz i pluchę. Ale kto powiedział, że kapryśna pogoda jest przeszkodą na drodze do stworzenia czarującej, zimowej atmosfery? Namiastkę zimy możesz stworzyć sam! Wystarczy kupić w sklepie śnieg w sprayu, oprószyć nim okna, a ogród udekorować lampkami w formie zwisających z dachu sopelków.

Kolejną propozycją, która pozwoli fantazyjnie udekorować ogród, są kurtyny świetlne. Prosta w montażu dekoracja da niesamowity efekt, który pięknie rozjaśni całą posesję i stworzy w ogrodzie bajkowy klimat. Wizji idealnego, zimowego ogrodu dopełnią obwiązane sznurami lampek drzewka i krzewy. Ciekawym i modnym rozwiązaniem jest ustawienie przy drzwiach wejściowych figurek reniferów albo sań świętego Mikołaja.

Gdzie kupić zewnętrzne ozdoby?

Ogrodowe dekoracje świąteczne możemy w szczycie sezonu kupić w każdym hipermarkecie oraz w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego. Jednak w pierwszej kolejności warto zajrzeć do sklepów oferujących meble ogrodowe. Dobre sklepy w sezonie zimowym wzbogacają ofertę o stylowe i niebanalne ozdoby, które są odporne na działanie mrozu i wilgoci.

 

 

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….