Liposukcja brzucha- sposób na idealne ciało

Jasiek
Lipiec16/ 2018

Niekiedy mimo zdrowej diety i treningów, nie da się usunąć zbędnego tłuszczu z niektórych obszarów ciała, takich jak brzuch. Wyszczuplanie za pomocą kremów, masek, czy też zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej też może nie przynieść zadowalających rezultatów. Rozwiązaniem jest liposukcja, dzięki której można szybko pozbyć się kilku a nawet kilkunastu centymetrów w obwodzie brzucha.

Jak się przygotować do liposukcji brzucha?

Przede wszystkim trzeba wykonać dokładny research lekarzy, którzy cieszą się renomą i wykonają liposukcję w sposób bezpieczny. Wyznacznikiem nie może być cena, ponieważ zbyt niska nie zwiastuje dokładnie wykonanego zabiegu. Profesjonaliści zazwyczaj mają dość wysokie stawki, zwykle na wizytę u nich trzeba również trochę poczekać.

Kolejna sprawa to zakup produktu, jakim jest odzież po liposukcji. Należy sprawdzić, na przykład w sieci, lub pytając lekarza, jaki rodzaj odzieży po liposukcji jest potrzeby w przypadku zabiegu na brzuch. Zazwyczaj są to spodenki z bardzo wysokim stanem.

Przebieg liposukcji brzucha

Po znieczuleniu lekarz przystępuje do zabiegu. Wprowadza pod skórę niewielką kaniulę, która będzie odsysała tłuszcz do pojemnika. Pacjent nie czuje bólu, ale ten może się pojawić jakiś czas po operacji, kiedy już znieczulenie będzie powoli ustępować.

Od razu po zabiegu zakłada się pacjentowi odzież po liposukcji. To bardzo ważne, by uciskać miejsca poddane zabiegowi, w ten sposób dbając o prawidłową cyrkulację płynów. To będzie zapobiegało obrzękom ale także pozwoli ciału nabrać odpowiedniego kształtu. Taką odzież po liposukcji trzeba nosić czasem aż do 6 miesięcy. Niekiedy lekarz pozwala zdjąć ją wcześniej, wiele zależy od tego, w jaki sposób cało się regeneruje i jak szybko to następuje. To kwestia bardzo indywidualna.

Czy po zabiegu można wrócić do aktywności?

Zazwyczaj już po kilku dniach, jeżeli nie ma żadnych powikłań, można wrócić do pracy, oczywiście cały czas nosząc odzież po liposukcji. Najlepiej na kontroli lekarskiej zapytać też, w jakim stopniu można się wysilać. Na pewno od razu po zabiegu trzeba się oszczędzać. Lekarz powie też o innych kwestiach, o których trzeba pamiętać po zabiegu.

Przez jakiś czas można też zapomnieć o sporcie czy wykonywaniu forsownej pracy, jednakże oprócz tego można w zasadzie prowadzić normalne życie uważając, by cały czas nosić odzież uciskową, która będzie wspomagała procesy prawidłowego gojenia się. Jeżeli będzie ona zdejmowana, może dość do różnych nieprawidłowości i pacjent nie będzie zadowolony z zabiegu. Zostanie też zniweczona cała praca lekarza.

Więcej informacji znajdziesz na stronie odzież po liposukcji