Lasery na blizny

Jasiek
lipiec14/ 2019

Osoby, które mają tendencję do powstawania blizn, szukają skutecznych sposobów, by się ich pozbyć. Na szczęście dziś mamy wiele skutecznych możliwości walki z bliznami i przebarwieniami, a jednym z nich jest laserowe usuwanie blizn. Proces ten zwykle jest długotrwały (wymaga kilku zabiegów), jednakże pozwala na skuteczną walkę z mankamentami skóry.

Laser dobry na wszystko

Dostępność na rynku różnego rodzaju laserów powoduje, że skutecznie można działać na różne problemy skórne. Laserowe usuwanie blizn jest niezwykle popularne, od kiedy zauważono rewelacyjne efekty tej metody. Różnorodność laserów sprawia, że skutecznie można dobierać terapię do rodzaju i głębokości blizn i to zarówno tych mniejszych (np. potrądzikowych), jak i tych poważniejszych (np. blizn po wypadkach, zabiegach chirurgicznych).

Kwalifikacja do zabiegu

Tak jak i w przypadku każdego inne rodzaju zabiegu, tak i podczas laserowego usuwania blizn, pacjent musi zostać wcześniej zakwalifikowany. W tym celu lekarz prowadzący przeprowadzi z pacjentem wywiad, a później dokładnie obejrzy i zdiagnozuje rodzaj blizn, tym samym kwalifikując pacjenta do zabiegu. Na pierwszej wizycie lekarz jest w stanie nawet w przybliżeniu podać ilość zabiegów, jakie będą potrzebne do usunięcia danej blizny. Tu jednak należy mieć na uwadze, że skuteczność laseroterapii w walce z bliznami w ogromnej mierze zależy od rodzaju blizny, jej wielkości i głębokości, a także wieku. Im świeższe blizny, tym ich usuwanie jest łatwiejsze.

Walka z bliznami

Należy pamiętać, że samo leczenie blizn jest zabiegiem niezwykle skomplikowanym. To czy łatwo będzie się usuwać dana blizna, zależy np. od jej typu morfologicznego. Lasery dermatologiczne są niezwykle skuteczne na blizny, choć zdarzają się przypadki, że nawet one nie są w stanie całkowicie się ich pozbyć. A to wszystko ze względu na to, że lasery są niezwykle precyzyjne, bo dzięki wąskim promieniom światła docierają w głąb skóry, doprowadzając tym samym do stymulacji odnowy naskórka, a także wygładzenia powierzchni skóry (a tym samym blizny). Wszelkiego rodzaju zabiegi laserowe są szczególnie polecane w przypadku leczenia tzw. blizn icepeak scars (są to blizny wąskie i głębokie). Świetnie nadają się również do blizn typu rolling scars (blizny rozległe, o mniejszej głębokości).

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….