Konstrukcje, które dużo wytrzymują

Jasiek
czerwiec17/ 2018

Ostatnio w budownictwie bardzo modne stały się konstrukcje o dużym naprężeniu, wytrzymują one duże obciążenie i są doskonałym materiałem budowlanym. Są to dźwigary betonowe sprężone.

CO TO JEST

Dźwigary betonowe sprężone to super nowoczesne materiały budowlane, coraz częściej wykorzystywane w budownictwie.
Są to konstrukcje stalowe, wykonane ze stali jak najlepszej jakości. Stal przed zalaniem jej betonem jest dodatkowo naprężana, beton następnie zalewa ją w całości. Takie konstrukcje są stałe, utrzymują bardzo duże ciężary i są bardzo wytrzymałe.

DO CZEGO SIĘ JE STOSUJE

Te gotowe konstrukcje stosuje się w budownictwie. Dzięki nim buduje się szybko, sprawnie a przy tym wcale nie drogo. Wiele budowli, nie powstałoby dzisiaj, gdyby nie dźwigary betonowe sprężone.
Wykorzystuje się je w budownictwie mieszkaniowym, biurowym czy użytkowym. Najczęściej wykonawcy budują z nich szpitale, centra medyczne, szkoły, przedszkola czy galerie handlowe. Ich popularność jest ostatnio tak duża, ze nawet interesują się nimi wykonawcy małych domów prywatnych.

PODZIAŁ KONSTRUKCJI

Dźwigary dzielą się ze względu na swoją sprężystość. Od stopnia sprężystości zależy ich siła i moc. Stopni jest cztery. Pierwszy stopień to stopień najgorszy, na konstrukcjach takich powstają rysy, drugi stopień naprężenia betonu nie wytrzymuje dużych ciężarów przez długi czas, natomiast najlepszy jest stopień czwarty.
Czwarty stopień to dźwigary betonowe sprężone o sprężeniu super płynnym. Takie dźwigary nie mają żadnych rys i są najbardziej wytrzymałe na największe obciążenia przez bardzo długi czas.

NOWOCZESNE BUDOWNICTWO

Dzisiaj budownictwo, które opiera się na prefabrykatach i konstrukcjach sprężonych to budownictwo nowoczesne. Już nie tylko ściany są budowane z prefabrykatów ale całe stropy, belki i części dachu. To budownictwo jest znacznie sprawniejsze, szybsze, bezpieczniejsze i powoduje, że na placach budowy jest znacznie czyściej.
Dźwigary betonowe sprężone mimo, że utrzymują duże obciążenia są bardzo lekkie. Ten fakt znacznie przyczynia się do sprawności transportowania ich na place budowy.

ZALETY DŹWIGARÓW

Są doskonałe do budowania różnego rodzaju budowli, są lekkie, budowa przy ich użyciu trwa o wiele szybciej niż budowa normalna. Wielu polskich producentów zaczęło już ich produkcję, czyli są ogólnie dostępne na naszym rynku. Budynki tak budowane są trwałe i bardzo dobrze wykonane konstrukcyjnie.
Sam materiał budowlany jest bardzo dobrej jakości, wielu wykonawców woli budować w oparciu o dźwigary betonowe sprężone.

Więcej informacji znajdziesz na stronie dźwigary betonowe sprężone

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….