Kawa do biura – najlepsze rozwiązania dla pracowników

Kawa do biura - najlepsze rozwiązania dla pracowników
Jasiek
Wrzesień02/ 2017

Kawa i herbata to dwa napoje, po jakie Polacy sięgają najczęściej. I choć w przypadku kawy daleko nam do amerykańskich wzorców, to w wielu firmach kawa do biura pojawia się jako element finansowany przez pracodawcę, który buduje jego pozytywny wizerunek. Jaką kawę do biura wybrać, aby u miłośników tego napoju zapunktować?

Kawa ziarnista czy rozpuszczalna

Jeszcze kilka lat temu w wielu biurach obecna była kawa rozpuszczalna, którą wielu pracowników piło z dodatkiem mleka. Pojawiał się jednak problem związany z wydajnością takiego rozwiązania: kawa rozpuszczalna bardzo szybko się kończyła, a jej jakość była również dyskusyjna. Wynikało to głównie z powodu jej intensywności: kawa rozpuszczalna jest zazwyczaj dość słaba, dlatego osoby, które lubią pić kawę, piły jej zdecydowanie więcej.

Z drugiej strony znajduje się kawa ziarnista, którą trzeba odpowiednio zmielić, aby następnie móc ją zaparzyć. Zmielona kawa powinna być od razu wykorzystana, dlatego w wielu biurach pojawiły się ekspresy do kawy z funkcją mielenia. Dzięki temu każdy użytkownik może zrobić swoją kawę o określonej mocy wykorzystując świeżo zmieloną kawę. W tym przypadku konieczne stało się także zainwestowanie w specjalne kawiarki i ekspresy.

Ziarnista czy mielona kawa do biura?

Jaką kawę najchętniej piją pracownicy? Spora część sięga po kawę mieloną, ponieważ w wielu firmach nie ma specjalnych młynków, aby zmielić taką ilość ziaren w celu przygotowania aromatycznego napoju. To rozwiązanie może być dobre pod warunkiem, że zmielona kawa będzie odpowiednio zabezpieczona. Warto również pamiętać, że kawa w postaci zmielonej nie powinna być przechowywana dłużej niż 3-5 dni. Po tym czasie traci ona swój aromat.

Jeśli pracodawca zamierza nabyć ekspres lub profesjonalną kawiarkę, wówczas można zasugerować mu nabycie sprzętu z wbudowanym młynkiem do kawy. W tym przypadku kawa jest zawsze aromatyczna i świeżo zmielona, podobnie jak w profesjonalnych kawiarniach. Także koszt nabycia kawy ziarnistej jest niższy niż zakup kawy zmielonej, w której mogły się znaleźć mieszanki kaw o niższej jakości.

Ekspres w miejscu pracy

Zakup ekspresu pozwalającego na przygotowanie kawy jak w prawdziwej kawiarni to dopiero pierwszy krok, który docelowo umożliwi pracownikom na picie aromatycznej kawy w czasie pracy.

Oprócz wyboru sprzętu, który powinien być wydajny, ważna jest również kawa, jaką pracodawca będzie kupować z myślą o pracownikach. Wiele firm, oferujących ekspresy i kawiarki, zajmuje się także dystrybucją kawy ziarnistej wysokiej jakości.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Yazamco

Tagi: