Jakie zalety oferują szafy wnękowe?

Jasiek
lipiec19/ 2019

Szafy wnękowe to trend wnętrzarski utrzymujący się od wielu sezonów. To rozwiązanie ma rzesze fanów nie bez powodu. Jest wyjątkowo praktyczne, zwłaszcza na małej przestrzeni. Doskonale godzi estetykę i funkcjonalność. Jakie są plusy szafy wnękowej? Jakie firmy oferują szafy wnękowe Warszawa?

Dlaczego warto wybrać szafę wnękową?

Szafa wnękowa ma wiele zalet. W przeciwieństwie do tej wolnostojącej pozwala zagospodarować maksimum dostępnego miejsca – zarówno w poziomie, jak i w pionie. Brak wolnych przestrzeni nie tylko schludnie, estetycznie się prezentuje, ale przede wszystkim oznacza więcej miejsca na przechowywanie. To idealne rozwiązanie do małych mieszkań i trudnych wnętrz, na przykład na poddaszu.

Sięgająca sufitu szafa to doskonałe miejsce na przechowywanie rzadziej używanych rzeczy. Górne partie mogą pełnić rolę schowka na narzędzia, kurtki zimowe, sprzęt sportowy czy walizki – to wielki plus zwłaszcza dla osób, które nie mają piwnicy albo garażu. Inny plus szafy wnękowej z przesuwnymi drzwiami to fakt, że szafa nie koliduje z innymi meblami – ponieważ drzwi przesuwają się w poziomie, nie zajmują miejsca w pokoju. To wielki plus w niewielkich pokojach, gdzie otwieranie drzwi na pokój byłoby dużym utrudnieniem.

Jak zaprojektować szafę wnękową?

Jak dobrze zagospodarować przestrzeń we wnęce? Wszystko zależy od osobistych potrzeb i tego, co ma być przechowywane w szafie. W przypadku szafy na zamówienie, klient ma możliwość pełnej personalizacji – w meblu można zamontować półki, szuflady, kosze drążki. Nie ma też problemu z zagospodarowaniem na przykład przestrzeni pod skosami w pokoju na poddaszu. Wiele firm oferujących szafy wnękowe Warszawa proponuje wsparcie projektanta w procesie projektowania szafy.Decydując się na szafę wnękową, warto pamiętać o zagospodarowaniu jej górnej części. Jako że ten typ szafy sięga po sufit, szafki na wysokości idealnie nadają się np. na walizki, torby podróżne czy sezonowe ubrania.

Szafy wnękowe Warszawa – którą firmę wybrać?

Z zamówieniem szafy wnękowej w Warszawie nie ma większego problemu. W stolicy działa wiele firm oferujących tego typu zabudowy na zamówienie. Ich oferty różnią się nie tylko cennikiem, ale także stosowanymi materiałami, możliwościami, podejściem do klienta.Poszukując firmy, która wykona szafy wnękowe w Warszawie, warto umówić się na spotkanie, obejrzeć katalog z materiałami, poprosić o pokazanie wcześniejszych realizacji. Większość firm oferuje także doradztwo w zakresie projektowania szafy – zarówno w kwestii jej funkcjonalności, jak i estetyki.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://bbmeble.pl – szafy wnękowe Warszawa

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….