Jakie okna do domu są naprawdę godne polecenia?

Jasiek
sierpień26/ 2019

Jakie okna do domu mamy wybrać? Znalezienie odpowiedzi na takie pytania nie będzie łatwe dla osób, które nie mają na co dzień do czynienia ze stolarką okienną. W szczególności, że obecnie na rynku można znaleźć tyle ofert, iż człowiek bez wiedzy na pewno nie będzie wiedział na co ma się zdecydować.

Wykonanie i jakość, czyli jakie okna do domu wybrać?

Materiały z jakich wykonuje się okna to PCV, drewno i aluminium. Przy czym okna PCV – plastikowe cieszą się największą popularnością ze względu na niską cenę. Modele drewniane i aluminiowe są droższe i nie każdego stać na ich zakup. Czy jednak wyższa cena oznacza ich lepszą jakość? Jak się okazuje – nie. Nie można patrzeć na materiał w pierwszej kolejności, a na odpowiednie parametry, jak chociażby odporność na obciążenie wiatrem, wodoszczelność. Jakie okna do domu mamy więc wybrać?

Wiedza, opinia i parametry

Po pierwsze możemy zapytać swoich znajomych jakie okna do domu wybrali dla siebie. Poza tym przyda nam się wiedza o takich parametrach, jak wodoszczelność. Jeżeli okno zalicza się do klasy 1A to oznacza to, że nawet przy bezwietrznej pogodzie okno będzie nam przeciekać. Przepuszczalność powietrza dla dobrych okien nie powinna być większa niż 0,3 m3/. Ważnym parametrem jest również wytrzymałość mechaniczna okien. Ten parametr podzielony jest na 4 klasy. Przy czym klasa 4 wytrzymuje napór 35 kg i obciążenie pionowe 80 kg. Najgorsza klasa, czyli 1 w tym przypadku wytrzymuje napór i obciążenie pionowe 20 kg. Łatwo porównać sobie w którą klasę lepiej jednak zainwestować. 

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….