Grzałki do wody

Jasiek
czerwiec16/ 2018

Każdy potrzebuje trochę ciepła…. Tekst nie ma nic wspólnego z uczuciami, akceptacją, chodzi bardziej o temperaturę, w szczególności wody. Pewnie jeszcze wielu z nas pamięta, jak w domu naszych babć znaleźć można było grzałkę elektryczną. Prosty patent, kawałek przewodu, drut oporowy i już po kilku chwilach po włożeniu do naczynia z wodą można było cieszyć się gorąca wodą na herbatę. Po latach grzałka do wody przeszła modernizację, została obudowana i tym oto sposobem możemy cieszyć się czajnikami bezprzewodowymi. Stały się one tak powszechnie stosowane, że zapewne każdy z nas ma już w swoim domu chociażby jeden. Jednak czemu by poprzestać na podgrzaniu jednego litra wody? Pójdźmy krok dalej.

Sto litrów ciepła

Z powodzeniem grzałki elektryczne stosowane są także w bojlerach. Hm, jasne, a po co mi bojler elektryczny skoro podgrzewam wodę przy pomocy pieca węglowego? W tym momencie grzałka do wody może wydać się zbędna. Jednakże weźmy pod uwagę okres wiosenny oraz letni. Coraz wcześniej jest coraz cieplej, już w maju temperatury przekraczały 25 stopni. Nie ma potrzeby dogrzewać domu czy mieszkania ciepłem kaloryferów. Spędzamy czas na działce, nad wodą, pracując w ogrodzie lub uprawiając sporty. Miło by było się wykąpać lub wziąć szybki prysznic wieczorem. Nikt się nie chce kąpać w zimnej wodzie i zarazem nie każdemu chce się codziennie schodzić do piwnicy rozpalić w piecu. Co w tym momencie można zrobić? Zagrzać wodę przy pomocy grzałki elektrycznej w bojlerze. Dodatkowym atutem jest to, że w nowoczesnych bojlerach posiadamy możliwość ustawienia interesującej nas temperatury oraz czasu rozpoczęcia oraz zakończenia grzania. Przekłada się to na oszczędność. Po co nasza grzałka do wody ma ciągle pracować gdy w tym czasie jesteśmy w pracy lub spędzamy czas na świeżym powietrzu?

Co z tym grzaniem?

Ilu użytkowników tyle opinii. Można używać grzałki ciągle podtrzymując temperaturę lub także włączać ja kilka razy dziennie na określony czas. Można także zastanowić się nad zmianą taryfy u naszego dostawcy prądu. Należy pamiętać, że bojlery z grzałką posiadają różną pojemność. Przed zakupem czy wymianą należy się zastanowić „czy aby ten nowy nie będzie za duży/mały?”. Podsumowując grzałki do bojlera z pewnością są wygodne w użytkowaniu, a odpowiedni ich dobór wraz z bojlerem może także przynieść nam oszczędności. Grunt to odpowiednio dobrać parametry, dla nowicjuszy polecany jest kontakt ze specjalistą. Pamiętajmy, że inwestycja w bojler jest inwestycją na lata, nie na chwilę.

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….