Dlaczego kobiety tak pokochały manicure akrylowy czy żelowy z gabinetu

Jasiek
październik26/ 2019

Współczesne kobiety cenią proste rozwiązania, dzięki którym mogą wygodnie żyć. To dotyczy również kwestii związanych z dbaniem o swój własny wizerunek. Cenią proste fryzury i taki sposób strzyżenia, dzięki któremu włosy dosłownie same się układają. Wybierają nowoczesne sposoby wykonywania manicure, które gwarantują perfekcyjny wygląd i trwałość dużo wyższą niż w przypadku klasycznego lakieru do paznokci.

Nowoczesne sposoby na manicure

Współcześnie w gabinetach kosmetycznych wykonuje się różne rodzaje manicure, wśród których najbardziej popularny jest manicure hybrydowy czy żelowy, czy też metoda akrylowa zdobienia paznokci. Wciąż robi się też stary dobry manicure przy użyciu zwykłej emalii, ale ten sposób jest naprawdę znacznie rzadziej wybierany przez kobiety. Dzisiaj naprawdę liczy się trwałość na co najmniej trzy tygodnie.

Metoda akrylowa zdobienia paznokci nie wymaga suszenia paznokci i utrwalanie emalii pod lampą emitującą promieniowanie UV. To zatem alternatywa dla kobiet, które są na przykład uczulone na tego typu lampę. Wbrew pozorom ma to miejsce znacznie częściej niż można sądzić. Wiele kobiet musi zrezygnować na przykład z hybrydy, bo po jakimś czasie mają ogromne uczulenie, która objawia się między innymi poważnymi oparzeniami wokół płytki paznokcia.

Metoda akrylowa zdobienia paznokci

Metoda akrylowa zdobienia paznokci to jedna z alternatywna współczesny manicure. To sposób polecany szczególnie dla kobiet mających naprawdę bardzo słabą płytkę paznokcia, lub dla pań obgryzających paznokcie. Metoda akrylowa może pomóc im w pozbyciu się tego brzydkiego nawyku. To właśnie dzięki temu paznokcie wzmocnią się i odzyskają upragnioną długość.

Metoda akrylowa jest stosowana przy użyciu specjalnego proszku i płynu, który to po zmieszaniu i nałożeniu na paznokieć zaczynają twardnieć. Jest to metoda wymagająca trochę więcej cierpliwości i czasu niż klasyczna hybryda, ale efekt jest naprawdę doskonały.

Dlaczego kobiety wybierają nowoczesny manicure

Dlaczego współczesne kobiety tak chętnie wybierają tego typu nowoczesne rozwiązania dla paznokci? Bo to naprawdę wygoda na co najmniej dwa lub trzy tygodnie, bez najmniejszych rys i odprysków. Warto wiedzieć o tym, że przy odrobinie cierpliwości można samemu nauczyć się wykonywania popularnych sposobów manicure we własnym domu. Coraz więcej kobiet decyduje się właśnie na taki krok, dzięki czemu mogą w skali roku oszczędzić naprawdę sporo pieniędzy. Poza tym malowanie paznokci to przecież doskonały sposób na relaks.

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….