Czy kuchnia skandynawska musi być biała?

Czy kuchnia skandynawska musi być biała?
Jasiek
styczeń19/ 2018

Styl skandynawski szturmem opanował światowy design już jakiś czas temu, ale do tej pory nie znalazł dla siebie poważnego konkurenta.  Inspiracje czerpane z krajów północnych wykorzystujemy we wszystkich pomieszczeniach, począwszy od salonów i pokojów dziennych, poprzez kuchnie, na łazienkach kończąc. W większości pomieszczeń zaaranżowanych na skandynawski wzór dominuje biel. Czy czysty, nieskazitelny kolor sprawdzi się w specyficznym, kuchennym środowisku?

Biała kuchnia

Wbrew powszechnym opiniom, jasne meble wcale nie muszą przysparzać gospodarzom wielu kłopotów. Przede wszystkim, komfort mycia mebli zależy nie od ich kolorów, ale od ich powierzchni i materiału, z jakiego zostały wykonane. Tworzywem, które w przemyśle meblarskim cieszy się szczególnym powodzeniem, są płyty MDF. Materiał powstały ze sprasowanych włókien drzewnych i utwardzających związków organicznych jest wyjątkowo odporny na działanie wilgoci, wysokich temperatur oraz na zanieczyszczenia. Płyty pokrywane są specjalnymi laminatami, które wyjątkowo łatwo utrzymać w czystości. Aby jasna powierzchnia prezentowała się nieskazitelnie, wystarczy przetrzeć ją ściereczką nasączoną w odpowiednim płynie.

Jeśli jednak obawiasz się, że biała kuchnia będzie prezentować się zbyt mdło i chciałbyś ożywić nieco kuchenną aranżację, warto wybrać zabudowę w innym kolorze. Aby kuchnia skandynawska nie zatraciła swojego charakteru, wybierz kolor z palety pasteli. Która barwa okaże się strzałem w dziesiątkę?

Szara kuchnia w stylu skandynawskim – alternatywa dla bieli

Barwą, która trafnie wpisuje się w idee skandynawskiego designu jest szarość. Aby szara kuchnia w stylu skandynawskim nie była ciemna i przytłaczająca, wybierz jasne odcienie – platynową szarość, kolor popielaty, srebrzysty albo gołębi z nutami niebieskiego. Na stronie gama-sklep.com.pl znajdziesz szeroki wybór mebli, które pomogą Ci stworzyć piękną, funkcjonalną i niebanalną kuchnię w skandynawskim stylu.

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….