Czego oczekiwać, czyli jaki producent domów szkieletowych jest najlepszy?

Jasiek
Sierpień15/ 2019

Każdy z nas na pewno chce, aby jego dom szkieletowy był naprawdę solidnie zbudowany. Nie chodzi tutaj o sam czas jego wykonania, chociaż wszyscy doskonale wiedzą, że w przypadku domów drewnianych jest on krótszy. Tutaj chodzi raczej o jakość. Zanim powiemy, że interesuje nas ten producent domów szkieletowych warto wiedzieć, jakie pytania trzeba zadać zanim podpisze się ostateczną umowę.

Klient pyta, producent domów szkieletowych odpowiada

Po pierwsze – sam producent domów szkieletowych musi chcieć odpowiadać na takie pytania. Jeżeli już po pierwszym pytani będzie nas zbywał, to oznaczać będzie to tylko fakt, że z taką osobą jednak nie warto pracować. Pierwsze pytanie niech dotyczy jakości drewna. Jak łatwo się domyślić – jest drewno i “drewno”. Nasz dom musi być postawiony z drewna solidnego, zabezpieczonego przed warunkami atmosferycznymi, które będzie posiadało odpowiednie atesty. Firmy stawiające takie budynki z dumą będą nam opowiadać skąd biorą drewno do tego, aby takie drewniane domy postawić.

Doświadczenie w pracy

Dobry producent domów szkieletowych powinien mieć już jakieś doświadczenie za sobą. Współpraca z firmą, która nie może pochwalić się żadnymi wcześniej wykonanymi realizacjami może być bardzo ryzykowna. Dlatego zapytajmy również o wiedzę, doświadczenie oraz inne wykonane domy jednorodzinne. Mamy prawo poprosić również o zdjęcia takich domów, dzięki czemu łatwiej będzie nam uwierzyć, że jednak taki producent coś wykonał. Wielu producentów ma również domy pokazowe gotowe do zaprezentowania klientom.